6. Utworzenie Federacji

Ogólnokontynentalne spotkanie trenerów prowadzących drużyny w lidze kontynentalnej Vaarland League, mające miejsce w mieście stołecznym Badenii.
Awatar użytkownika
Kajetan Sikorski
Posty: 66
Rejestracja: 13 gru 2023, 11:49

6. Utworzenie Federacji

Post autor: Kajetan Sikorski »

Propozycja Szanownego @Borysa Zamyckiego, którego proszę o przedstawienie szczegółów pomysłu.
Kajetan Merkury Sikorski


Res Legendae

znany również jako
Gaetano Kohlmeise
Obrazek
Borys Zamycki
Posty: 6
Rejestracja: 03 lut 2024, 17:04
Lokalizacja: Nan Di
Kontakt:

Re: 6. Utworzenie Federacji

Post autor: Borys Zamycki »

Jestem. Proszę wybaczyć opóźnienie, po prostu dopiero dzisiaj zauważyłem, że konferencja odbywa się w ramach kilku wątków, a nie tylko jednego.

Według mnie, za utworzeniem Federacji przemawia przede wszystkim:
1. lepsza możliwość pozyskiwania sponsorów oraz
2. możliwość bardziej skoordynowanych działań w ramach ligi.

Jeżeli chodzi o możliwość pozyskiwania sponsorów, to, według mnie, zaletą powołania Federacji jest fakt, że sponsorzy zewnętrzni będą prawdopodobnie bardziej skłonni do finansowania Ligi, jeżeli będzie za nią stała konkretna instytucja z jasną strukturą, zarządem i oddzielnym kontem w MBP.

Co się zaś tyczy możliwości bardziej skoordynowanych działań to mam tu na myśli przede wszystkim bardziej jasny proces decyzyjny w ramach ligi w przypadku powstania Federacji

Utworzenie Federacji wiązałoby się oczywiście z koniecznością rozstrzygnięcia takich kwestii jak:
1. siedziba,
2. struktura, zarząd i ogólnie funkcjonowanie.

Siedziba: powołanie Federacji z pewnością związałoby nas, trenerów, z jednym, określonym krajem, w którym mieściłaby się siedziba oraz działy Federacji. Solidnym kandydatem byłyby według mnie Niemcy, ale tu oczywiście będziemy musieli zebrać wszystkie zgłoszenia państw-kandydatów na siedzibę Federacji i przeprowadzić głosowanie.

Alternatywą wobec siedziby byłoby stworzenie oddzielnego forum dla Federacji. Sądzę jednak, że jest nas obecnie za mało, żeby takie rozwiązanie miało sens.

Struktura, zarząd i funkcjonowanie: przy planowaniu struktury powinniśmy dążyć do minimalizmu - czyli struktury tak prostej, jak to możliwe, ponieważ - nie oszukujmy się - naprawdę mało kto z nas ma czas i ochotę na zabawę w rozbudowane struktury. Według mnie, takim minimum jest Prezes Federacji i Rada Federacji. Można by przyjąć zasadę, że Prezesem jest administrator ligi. Oczywiście, można też pójść w inną stronę i wybierać Prezesa na kilkumiesięczną kadencję. Według mnie (mogę się mylić), jest nas jednak jeszcze zbyt mało, by Prezes był wybieralny.

Prezes zwoływałby posiedzenia Rady i decydował o przyjęciu nowych trenerów, a także odpowiadałby za kontakt ze sponsorami. Mógłby w tym celu również wyznaczać innych trenerów i przydzielać im konkretne zadania.

Rada, w której skład wchodziliby wszyscy trenerzy, miałaby decydujący głos w kwestii nakładania składek i innych opłat członkowskich.
(-) Borys Zamycki

Kiedyś znany jako Mikołaj Patryk Dostojewski

Obrazek
Awatar użytkownika
Kajetan Sikorski
Posty: 66
Rejestracja: 13 gru 2023, 11:49

Re: 6. Utworzenie Federacji

Post autor: Kajetan Sikorski »

Dziękuję Szanownemu za przedstawienie pomysłu.
Borys Zamycki pisze: 20 lut 2024, 9:19 Siedziba: powołanie Federacji z pewnością związałoby nas, trenerów, z jednym, określonym krajem, w którym mieściłaby się siedziba oraz działy Federacji. Solidnym kandydatem byłyby według mnie Niemcy, ale tu oczywiście będziemy musieli zebrać wszystkie zgłoszenia państw-kandydatów na siedzibę Federacji i przeprowadzić głosowanie.
Zawsze możemy ustanowić siedzibę główną i siedziby poboczne w pozostałych krajach. Można się wtedy będzie spotykać na konferencjach, takich jak ta, rotacyjnie w różnych państwach. Uważam to za sprawiedliwsze rozwiązanie. :)
Borys Zamycki pisze: 20 lut 2024, 9:19 Struktura, zarząd i funkcjonowanie: przy planowaniu struktury powinniśmy dążyć do minimalizmu - czyli struktury tak prostej, jak to możliwe, ponieważ - nie oszukujmy się - naprawdę mało kto z nas ma czas i ochotę na zabawę w rozbudowane struktury. Według mnie, takim minimum jest Prezes Federacji i Rada Federacji. Można by przyjąć zasadę, że Prezesem jest administrator ligi. Oczywiście, można też pójść w inną stronę i wybierać Prezesa na kilkumiesięczną kadencję. Według mnie (mogę się mylić), jest nas jednak jeszcze zbyt mało, by Prezes był wybieralny.
Uważam, że prezes powinien być wybieralny pośród wszytkich trenerów i przez tychże trenerów na okres jednego sezonu. Żeby nie komplikować jestem za tym, aby prezes był jednocześnie administratorem ligi w Xpert11. A więc w tym sezonie jeszcze administartorem jestem ja, a po zakończeniu sezonu zrobimy wybory.

Ogólnie pomysł mi się bardzo podoba.
Kajetan Merkury Sikorski


Res Legendae

znany również jako
Gaetano Kohlmeise
Obrazek
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan
Posty: 19
Rejestracja: 05 lut 2024, 19:16
Lokalizacja: Skarland
Kontakt:

Re: 6. Utworzenie Federacji

Post autor: Norbert de Catalan »

Czyli jak mniemam wracamy do pomysłu z przed lat w stylu Vaarlandzkiej Unii Piłkarskiej tylko oryginał był proponowany na reprezentacje narodowe ale koncepcja ciekawa
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji
Awatar użytkownika
Friedrich von Baden
Generalleutnant
Generalleutnant
Posty: 2650
Rejestracja: 25 wrz 2022, 20:19
Lokalizacja: Karlsruhe

Odznaczenia Pruskie

Odznaczenia Bawarskie

Odznaczenia Saskie

Odznaczenia Badeńskie

Re: 6. Utworzenie Federacji

Post autor: Friedrich von Baden »

Ogólnie popieram pomysł utworzenia Vaarlandzkiej Federacji Piłkarskiej, tudzież Vaarlandzkiej Unii Piłkarskiej, jako takiej organizacji międzynarodowej, czuwającej nad tą naszą ligą i nasza kontynentalną piłką.

Co do punktu 1, czyli siedziby, to jak najbardziej zgadzam się i popieram opcję aby znajdowała się ona w Cesarstwie Niemieckim, w końcu jesteśmy najaktywniejszym państwem na kontynencie.
Jednak nie lekceważyłbym, ani nie pomijał dwóch innych opcji; Skarlandu, jako, że to państwo najnowocześniejsze na kontynencie, zatem bardzo pasują do niego tego typu organizacje. Poza tym jesli Skarland sie rozwinie nieco bardziej i będzie aktywniejszym miejscem, może będzie mieć więcej osób niż osobę jego Króla, oraz rezydenta Santiego Villarte, to spokojnie byłoby to państwo całkiem ciekawe to rozważenia. Nie mniej już teraz można by także pomyśleć, nad kandydaturą Skarlandu, przy okazji wyboru miejsca na siedzibę. Poza tym przy wyborze Skarlandu widziałbym opcje, do tego aby Król Norbert użył też tego, że w Skarlandzie jest siedziba VFP / VUP, że Skarland bierze od dawna (2020 rok?) udział w rozgrywkach MUP, oraz, że Skarlandzkie drużyny grają w Lidze Vaarlandu, przy okazji tworzenia kandydatury Skarlandu do organizacji v-Mundialu. Co prawda, obecny mundial będzie w Niemczech, zatem następny nie może odbyć się u nas na kontynencie, poza tym do następnego mundialu zdąży się wyklarować kandydatura Edelweiss, oraz zapewne jeszcze kogoś, skoro już teraz istniały nawet dwa potencjalne państwa do organizacji mundialu, jeśli Niemcy by się nie zgodziły. Więc Mundial w 2025 roku, raczej będzie gdzieś indziej, ale może udałoby się Skarlandowi zgarnąć Mundial w 2026 roku. (Wiem odległy termin, sporo niewiadomych, małe prawdopodobieństwo.)

Drugim zaś kandydatem jest wg. mnie RON. Z racji na fakt, iż najwięcej trenerów pochodzi z RON. Zatem naturalnie szlachta i mieszczanie pewnie chcieliby mieć siedzibę w jakimś pałacu, może w Warszawie. Inne państwa jak Bizancjum; istnieje w obecnym kształcie, na obecnym forum, raptem kilka miesięcy, zobaczymy co będzie dalej. Rusowia, jest obecnie bardzo mało aktywna, wręcz prawie martwa, od praktycznie dwóch miesięcy. Jeśli Rusowia jest na darmowej wersji hostingu ct8.pl to jesli cara nie ma już 2 miesiące, to potencjalnie jesli nie wszedł do panelu administracyjnego, to w marcu forum Rusowi może zniknąć. A jeśli kto inny ma dostęp, tudzież jest to płatna wersja, to jest więcej czasu, ale bez powrotu Cara i obywateli, nie oczekiwałbym za wiele. W obecnym kształcie raczej nie ma szans. Niemcy nad wszystkimi mają tę zaletę, że praktycznie kazdy trener ma u nas konto. A jesli nie ma to jest to jedna, dwie osoby, a założyć konto to kwestia kilku minut. Co do pomysłu z jedną główną siedzibą i takimi drugorzędnymi, pobocznymi w innych krajach, to myślę, że jest to ciekawa idea. Poza tym od początku byłem za rotacyjnymi spotkaniami, konferencjami itp. itd.

Ostatni punkt czyli sprawa Prezes = Admisnitrator. Zgadzam się i popieram. Przy czym ja bym jeszcze dodał Wice-prezesa, który w systemie X11 miałby rangę Asystent Admina. Jesli Admin jest nieaktywny, to pewne rzeczy mogą być podjęte przez Asystenta. Co bardzo pomaga przy organizacji ligi. Gram w X11 od 2020 roku, i w lidze MAW był Admin i Asystent, i w Lidze Królewskiej tak było, i w ligach, oficjalnych. To jest przydatne bo nigdy nie wiadomo kiedy realioza człowieka dopadnie, a akurat będzie potrzebna interwencja adminowska. Także Wice-prezes = Asystent Admina musi być także.
Asystent mógłby być wybierany przez Prezesa/Admina.
Prezes/Admin byłby wybierany w wyborach, ale już tam w grze X11. Tam jest opcja forum, i można tam zrobić wątek z głosowaniem. Wtedy wystarczy, że trener się zaloguje i w ankiecie wybierze kandydata. Jest to łatwiejsze i lepsze, bo widzę, że trenerzy częściej wchodzą do gry, niż sie udzielają na forum, m.in w tym dziale konferencji trenerów ligi.
Uff... udało się to napisać. :)
Friedrich III., Großherzog von Baden, Herzog von Zähringen

Obrazek
Awatar użytkownika
Kajetan Sikorski
Posty: 66
Rejestracja: 13 gru 2023, 11:49

Re: 6. Utworzenie Federacji

Post autor: Kajetan Sikorski »

Propozycja z Asystentem jest słuszna i popieram ją.

Jeśli chodzi o siedzibę głowną federacji, uważam że najlepszą opcją są Niemcy. Jest tu dwóch aktywnych trenerów, w tym Friedrich von Baden zaangażowany w organizację Mundialu, co daje mu bardzo duże doświadczenie. Przy czym, tak jak wspominałem, chodzi raczej o taką symboliczną siedzibę, gdyż spotkania powinny odbywać się rotacyjnie w różnych krajach. Najlepiej, jakby o takim zebraniu i jego miejscu decydował Prezes/Administrator w porozumieniu z trenerem/trenerami z danego kraju.
Kajetan Merkury Sikorski


Res Legendae

znany również jako
Gaetano Kohlmeise
Obrazek
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan
Posty: 19
Rejestracja: 05 lut 2024, 19:16
Lokalizacja: Skarland
Kontakt:

Re: 6. Utworzenie Federacji

Post autor: Norbert de Catalan »

Jeżeli zapadnie decyzja o ulokowaniu centrali Federacji w Skarlandzie to jestem skłonny wydzierżawić działkę w Walencji pod siedzibę, stworzyć logo i wszystkie inne niezbędne elementy wedle uznania władz piłkarskich
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji
Awatar użytkownika
Friedrich von Baden
Generalleutnant
Generalleutnant
Posty: 2650
Rejestracja: 25 wrz 2022, 20:19
Lokalizacja: Karlsruhe

Odznaczenia Pruskie

Odznaczenia Bawarskie

Odznaczenia Saskie

Odznaczenia Badeńskie

Re: 6. Utworzenie Federacji

Post autor: Friedrich von Baden »

Kajetan Sikorski pisze: 22 lut 2024, 10:10 Propozycja z Asystentem jest słuszna i popieram ją.

Jeśli chodzi o siedzibę głowną federacji, uważam że najlepszą opcją są Niemcy. Jest tu dwóch aktywnych trenerów, w tym Friedrich von Baden zaangażowany w organizację Mundialu, co daje mu bardzo duże doświadczenie. Przy czym, tak jak wspominałem, chodzi raczej o taką symboliczną siedzibę, gdyż spotkania powinny odbywać się rotacyjnie w różnych krajach. Najlepiej, jakby o takim zebraniu i jego miejscu decydował Prezes/Administrator w porozumieniu z trenerem/trenerami z danego kraju.
Ma Pan rację, zgadzam się z wami w całej rozciągłości. :)
Friedrich III., Großherzog von Baden, Herzog von Zähringen

Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksy I Komnen
Posty: 13
Rejestracja: 22 gru 2023, 22:35
Lokalizacja: Bizancjum
Kontakt:

Re: 6. Utworzenie Federacji

Post autor: Aleksy I Komnen »

Zgadzam się z przedmówcami i popieram pomysł aby stała siedziba Vaarlandzkiej Federacji Piłkarskiej, tudzież Vaarlandzkiej Unii Piłkarskiej, znajdowała się w Niemczech, zaś spotkania trenerów odbywały się w różnych miastach państw, które posiadają swoich przedstawicieli w Vaarland League. Zgadzam się także aby na czele tej organizacji, która ma powstać stał elekcyjny Prezes/Administrator.
Aleksy I Komnen
Władca Cesarstwa Bizantyjskiego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konferencja Trenerów Vaarland League”